foto1

Koordynator stomatologiczny zapłaci za siebie i będzie na siebie zarabiać, a oprócz tego będzie dbał o Twojego pacjenta na najwyższym poziomie.
1. Twoja klinika może oferować darmową konsultację, która nie wymaga ponoszenia kosztów przez klinikę i dentystę.
Darmowe konsultacje powinny być oferowane. W darmowych konsultacjach nie chodzi o kliniczne sprawdzenie uzębienia i postawienie diagnozy, ani o przygotowanie planu leczenia dla pacjenta. Darmowa konsultacja to okazja do poznania zespołu, rozmowy z kimś z szeroką wiedzą stomatologiczną (ale nie z dentystą), podzielenia się swoją historią, obawami, koszmarami, przedyskutowania sposobów znieczulania, rodzajów leczenia, procedur, cen, sposobów płacenia. Te informacje dla większości pacjentów mają większą wartość niż informacje dotyczące ilości wypełnień i usunięć, których potrzebują, oraz kosztów, które w związku z tym poniosą. W tym czasie dentysta może oddać się w pełni swojej pracy, czyli leczeniu pacjentów. Koordynator przejmuje bowiem z jego gabinetu 90% nieklinicznej stomatologii.

2. Jakość obsługi pacjenta będzie utrzymana na stałym, wysokim poziomie.
To jest obszar, w którym wszyscy starają się być jak najlepsi, większość również uważa siebie za prezentujących dobry poziom w tej dziedzinie. Bycie dobrym to za mało. W klinice stomatologicznej obsługa klienta musi być na najwyższym poziomie, a do tego musi być taka sama za każdym razem. Profesjonalizm jest kluczem do sukcesu. Jestem przekonana, że Twój zespół na pewno ciężko pracuje nad satysfakcją pacjentów, zwłaszcza podczas pierwszej wizyty – więc dlaczego nie przekazać odpowiedzialności za nią w ręce jednej osoby. Tym sposobem wszyscy otrzymają zawsze wysokiej jakości, tę samą obsługę, wspaniałe doświadczenie za każdym razem.

3. Możesz przyciągnąć nowych pacjentów, zwłaszcza tych nerwowych.
Nowi pacjenci są bardzo ważni dla kliniki. Jednym ze sposobów przyciągnięcia nowych pacjentów do kliniki są darmowe konsultacje. Nie chodzi o konsultację kliniczną, ale o dyskusję, poradę, informację i edukację. Ludzie nie lubią wydawać pieniędzy, żeby tylko dowiedzieć się, czy stać ich na to, co chcieliby zrobić ze swoimi zębami.

4. Możesz sprawić, że dzień recepcjonistki będzie o wiele przyjemniejszy.
Twoja recepcjonistka nie musi już więcej mówić pacjentowi, że odzwoni później, gdy będzie miała czas na dłuższa rozmowę. Koordynator leczenia jest po to, żeby przeprowadzić wszystkie długie rozmowy z pacjentami, odpowiadać na nieskończoną ilość pytań, zająć się rezerwacją wizyt. Koordynatorowi można powierzyć także organizację dużych planów leczenia, opiekę nad pacjentami VIP, jak również rozmowy o finansach, załatwianie pożyczek oraz każde inne zadanie, realizowane z myślą o jak najbardziej profesjonalnej i osobistej obsłudze klienta.

5. Możesz wyszkolić jedną albo dwie osoby, które zastąpią koordynatora w razie jego nieobecności, tak aby system nigdy nie przestawał działać.
Wybór zastępcy musi zostać wykonany starannie, dlatego tylko osoba, która sprawdzi się podczas szkolenia, będzie mogła zastąpić koordynatora.

6. Twój pacjent już nie będzie musiał się wstydzić, odpowiadając na prywatne pytania recepcji w obecności innych pacjentów.
Koordynator pracuje w osobnym pomieszczeniu, przyjemnym, profesjonalnie wyglądającym, niemającym nic wspólnego z kliniczną stomatologią (zero narzędzi, masek itp.) W takim otoczeniu pacjent będzie czuł się swobodniej i będzie mógł otworzyć się przed koordynatorem, wyżalić się, opowiedzieć swoją historię, przeżycia z dzieciństwa, które spowodowały, że boi się dentysty, jak tak naprawdę wyglądają finanse i ile mogą przeznaczyć na leczenie. W takich okolicznościach koordynator jest w stanie dowiedzieć się o wiele więcej o pacjencie, zrozumieć go i na podstawie wszystkich informacji stworzyć razem z dentystą, dużo bardziej odzwierciedlający potrzeby, nadzieje i wyobrażenia pacjenta, plan leczenia.

7. Pacjent, zanim spotka się z dentystą, który dokona klinicznej diagnozy jego uzębienia, będzie wiedział, jakie usługi są dostępne, jakie są ich ceny, na co może sobie pozwolić.
Pacjent podczas wizyty u dentysty, będzie mógł podjąć wiążące decyzje odnośnie leczenia. Będzie się już orientował, jakie usługi są w zasięgu jego możliwości finansowych.

8. Nowi pacjenci są kierowani przez obecnych pacjentów.
Pacjenci, którzy polubili Twoją klinikę i posiadają z niej miłe doświadczenia, przyprowadzą znajomych i rodzinę. Każdy lubi, jak się kogoś mu poleca, a Twoja profesjonalna obsługa klienta sprawi, że klinika będzie rekomendowana. Każde polecenie jest komplementem dla Ciebie i Twoich pracowników. Z pewnością będzie Wam wszystkim miło, gdy już się to zdarzy, ale najważniejsze, że nie musiałeś wydać grosza na marketing, aby owi pacjenci przyszli do Ciebie.

9. Uzyskasz wyższy zysk z inwestycji w marketing.
Rolą koordynatora jest również śledzenie różnych danych, takich jak na przykład źródła informacji o klinice: czy klienci dowiedzieli się o niej, przechodząc obok budynku, czy może ze strony internetowej, plakatu na przystanku autobusowym, artykułu w gazecie, a może inny pacjent polecił Wasza klinikę. Koordynator może śledzić ponadto, ile wydajecie na różne formy marketingu, ilu i jacy pacjenci przychodzą, korzystając z każdej z nich, ile wydają. Na przykład 10 pacjentów, którzy wydadzą po 10 tysięcy złotych, jest więcej wartych niż 50, którzy przyjdą tylko na sprawdzenie zębów, ponieważ nie mogą sobie pozwolić na prywatne leczenie. Koordynator śledzi, jaki procent pacjentów wrócił na leczenie do każdego z dentystów. Można śledzić wiele różnych czynników w zależności od kliniki. Można później wykorzystać takie informacje do skoncentrowania się na specyficznych formach marketingu, podszkolić dentystów, do których pacjenci rzadko wracają, podszkolić recepcję, itd.

10. Możesz wyszkolić jednego z obecnych pracowników, nie musisz zatrudniać kolejnej osoby, jeśli tego nie chcesz.
Wyszkolenie obecnego pracownika ma swoje plusy i minusy. Osoba z zewnątrz będzie widziała luki w systemie w pierwszych tygodniach/miesiącach pracy, obecnie zatrudniony pracownik prawdopodobnie nigdy ich nie dostrzeże. Pracownik z zewnątrz będzie mógł efektywniej wprowadzić nowy system, o wiele trudniej zrobić to osobie, która zna swoich kolegów z pracy od dłuższego czasu. Osoba obecnie zatrudniona zna Twoją klinikę od A do Z, tej drugiej zajmie to dobre 6 miesięcy.

11. Dentysta mniej mówi i więcej leczy.
Koordynator pomaga dentystom na wiele sposobów. Oprócz budowania więzi pomiędzy kliniką a pacjentem, stara się wywierać na klientach pozytywne wrażenie i budować profesjonalny wizerunek kliniki. Koordynator pomaga również przygotować dokumentację do podpisania, wytłumaczyć pacjentowi prostym językiem, bez stomatologicznego żargonu, co poszczególne zapisy oznaczają; pacjent ma zazwyczaj dużo pytań odnośnie planu leczenia, ale wstydzi się je zadać dentyście. Nikt oczywiście nie wyda złotówki na coś, czego nie rozumie i czego się boi.

12. Twoi pracownicy czują się pewniej i są szczęśliwsi w pracy.
Powodem tego jest fakt, że posiadanie koordynatora czyni z nich wyjątkową klinikę; wyróżnia ich spośród innych, sprawia, że czują się lepsi i bardziej zmotywowani do lepszej obsługi klienta…

13. Koordynatorzy płacą za siebie.
Posiadanie koordynatora może zwiększyć Twoje dochody o 30-60% w pierwszych miesiącach i o 20-40% w kolejnych. Koordynator musi być również zmotywowany, aby działać na tych samych obrotach i miesiąc w miesiąc przynosić te same rezultaty albo większe.

Jedna myśl na temat “13 argumentów za zatrudnieniem koordynatora leczenia w Twojej klinice stomatologicznej

Możliwość komentowania jest wyłączona.