Noworoczne postanowienia są częścią mojej rutyny. Jest to niezbędny element planowania i weryfikacji postępów. Dla mnie osobiście to również możliwość spojrzenia wstecz i porównania gdzie teraz jestem, a także spojrzenia w przyszłość i postanowienia gdzie chce być za rok. Na ten rok mam 8 głównych postanowień, którymi mogę się z Wami podzielić. Jest też pare osobistych, ale o tych nie tu:)

  1. Tylko niecałe 30% małych i średnich przedsiębiorstw przetrwa pierwsze 5 lat istnienia. Pamiętając o tym, chcę zrobić wszystko, aby nauczyć się jak zarządzać lepiej finansami firmy, aby dać jej możliwie największą szanse na sukces.
  2. Nauczę się czegoś nowego – lista jest długa, ale ostatnio staram skupić się tylko na rzeczach istotnych, ważnych i tych które przynoszą zyski. Tak więc sobie myślę…jaka nowa umiejętność pomogłaby mi być lepszą w tym co robię, albo zaoszczędzić?
  3. Przeczytam 10 nowych książek – nie jestem super w czytaniu, ale muszę znaleźć na to sposób  – audio booki zamiast muzyki do samochodu? Być może to jest to.
  4. Lepiej zarządzać swoim czasem. Kiedyś moi szefowie w Londynie chcieli wiedzieć na co spędzam swój czas, więc przez tydzień używałam aplikacji na iPadzie gdzie rejestrowałam każdą swoją czynność: od pójścia do pokoju socjalnego na kawę, po rozmowy z pracownikami, klientami, e-maile itd… nawet ubikacja:) Ciekawa jestem co teraz zajmuje mi najwięcej czasu?
  5. Wykorzystać social media bardziej efektywnie na cele firmy – poświęciłam lata na zbudowanie listy kontaktów w obecnej liczbie 821 na LinkedIn – czas poznać wszystkich polskich dentystów z tej listy.
  6. Regularnie pracować nad strategią firmy…
  7. Zorganizować jakieś wydarzenie dla lokalnych dentystów..
  8. Zacząć aktywnie wykorzystywać możliwości video marketingu – problem w tym, że nie jestem specjalnie fotogeniczna, ale co tam. To wspaniały sposób, aby ćwiczyć mówienie o czymś o czym do niedawna mówiłam tylko w języku angielskim.. Trzeba się przełamać!

Skoro to już jest na forum, to nie ma innego wyjścia jak zabrać się do pracy!

Życzę wszystkim szczytnych celów i wspaniałych postanowień.