Indywidualne podejście do klienta jest w modzie. Otrzymujemy je na każdym kroku, od osobistego doradcę w doborze stanika, po obsługę w banku czy urzędzie skarbowym – stąd miejsce, gdzie możemy usiąść i porozmawiać z osobą po drugiej stronie stolika, zamiast „okienka” z ograniczoną możliwością komunikacji. Czytanie ze skryptów przez telefon jest bardzo negatywnie odbierane; nie lubimy być oceniani i szufladkowani. Chcemy być wysłuchani, poinformowani, świadomie podejmować decyzje zakupowe, chcemy sprawdzać wszystkie opcje, szukać informacji w Internecie, pytać o zdanie znajomych.

Polskie społeczeństwo coraz częściej decyduje się na dobrej jakości prywatną stomatologię. Co może być bardziej osobistego niż zakupy dotyczące części naszego ciała? Uśmiechu nie można zdjąć, włożyć do szafy i wybrać innego, w zależności od okazji.. (no chyba, że ktoś ma kilka różnych protez :)) Zazwyczaj jednak uśmiech mamy na całe życie. Należy pozwolić pacjentowi świadomie podejmować decyzje o leczeniu – choć bardzo często rodzaj leczenia jest nam narzucony przez dentystę. Lekarze dentyści nie cieszą się już automatycznym  zaufaniem społeczeństwa tylko z tytułu zawodu. Na zaufanie muszą zapracować, a konkurencja jest ogromna. Dokonują się ogromne inwestycje w tej branży, najlepsze materiały, technologie, szkolenia, a tym czasem nie ma w klinice osoby, która by pacjentowi o tym opowiedziała. Brak osoby, która by pokazała dlaczego warto skorzystać z usług tej a nie innej kliniki, wytłumaczyła na czym polega leczenie, kim jest ten konkretny lekarz dentysta i dlaczego warto mu zaufać. A przede wszystkim brak osoby, która by poznała pacjenta jako osobę, a nie zespół określonej ilości zębów w określonym stanie. Aby poznała jego oczekiwania, sytuację finansową, potrzeby, obawy, lęki, wątpliwości, nadchodzące wydarzenia w życiu, historię pacjenta. Aby zabudowała wizerunek kliniki i dentystów, aby zbudowała zaufanie, więź pomiędzy pacjentem a kliniką. Brak osoby, która by porozmawiała o płatnościach, budżecie, ratach.

Ostatnie miesiące spędziłam na rozmowach z dentystami i właścicielami klinik. Pierwsze projekty wdrożeniowe dobiegają końca. Osoby przeze mnie wyszkolone zaczęły już wykonywać konsultacje, wspierać pacjentów, koordynować poszczególne etapy leczenia pacjentów, robić wywiady, fotografie uzębienia itd. i pierwsze doświadczenia są bardzo pozytywne.

Każda klinika jest inna, a więc i forma opiekuna/koordynatora musi być indywidualnie do niej dostosowana. Stanowisko opiekuna pacjenta może mieć formę:

  • SAMODZIELNEGO STANOWISKA NA CAŁY ETAT
  • EXTRA OBOWIĄZKÓW DODANYCH ASYSTENTCE, RECEPCJONISTCE LUB HIGIENISTCE,
  • MOŻE TO BYĆ JEDNA OSOBA KONCENTRUJĄCA SIĘ NA NAJWAŻNIEJSZYCH PACJENTACH
  • LUB MOŻE BYĆ ICH WIĘCEJ, GDZIE KAŻDY DENTYSTA I PACJENT MA SWOJEGO OPIEKUNA
  • MOŻE TO BYĆ OSOBA WYKONUJĄCA DARMOWE KONSULTACJE
  • LUB OGRANICZAJĄCA SIĘ DO OKREŚLONYCH ROZMÓW I PROCEDUR NP. FINANSE, WYWIAD, RECENZJE OD PACJENTÓW, ZDJĘCIA ZĘBÓW, SKAN WEWNĄTRZUSTNY, KOORDYNOWANIE POSZCZEGÓLNYCH ETAPÓW LECZENIA, WSPARCIE LOGISTYCZNE, OPIEKA NAD PACJENTAMI Z ZAGRANICY ITD…
  • NA KONIEC, MOŻNA OPIEKUNÓW/KOORDYNATORÓW PODZIELIĆ NA SPECJALIZACJE NP. KOORDYNATOR IMPLANTOLOGICZNY, ORTODONTYCZNY LUB FINANSOWY

Jakakolwiek forma jest właściwa dla Twojej kliniki, wszystkie jej aspekty muszą być dokładnie przemyślane i przedyskutowane. Sukces wprowadzenia takiego stanowiska wiąże się ze szkoleniem całego zespołu w większym lub mniejszym zakresie oraz zaangażowaniem wszystkich członków zespołu.

Dlatego od takiej właśnie dyskusji zaczniemy.

To nie wszystko!

Po wprowadzeniu wszystkiego w życie, oferujemy wsparcie dla klinik. Można się z nami kontaktować w razie wątpliwości, pytań lub problemów.

Stanowisko opiekuna pacjenta/koordynatora to, jak ktoś stwierdził, brakujące ogniwo w systemie obsługi pacjenta. Z sukcesem działa ono za granicami kraju, i już zaczyna działać w Polsce. Jest udowodnione, że bezpośrednio przyczynia się do rozwoju firmy, większej konwersji akceptacji planów leczenia, satysfakcji pacjentów, lojalności pacjentów. Dzięki narzędziom jakie używa klinika jest w stanie lepiej monitorować efektywność poszczególnych dentystów, przyczynia się do wzrostu jakości obsługi i wzrostu ilości pacjentów obsługiwanych.

Zapraszam do kontaktu i umówienia się na niezobowiązujące spotkanie.

Jedna myśl na temat “Opiekun pacjenta (koordynator) – brakujące ogniwo w obsłudze pacjenta

Możliwość komentowania jest wyłączona.