Stanowisko opiekuna pacjenta nazywa się w Wielkiej Brytanii „Treatment Coordinator” a w skrócie TCO.

Pomimo tego, że w Polsce funkcja ta dopiero raczkuje, to w Anglii –  a zwłaszcza w Londynie przeżywa swoją pierwszą młodość. Tacy opiekunowie są poszukiwani, szanowani i dobrze zarabiają. Z czego to wynika?

Już dawno właściciele i menadżerowie klinik zauważyli jak ogromne znaczenie dla pacjenta odgrywa indywidualne podejście i obsługa na najwyższym poziomie. Już 20 minutowe spotkanie z pacjentem w komfortowych, prywatnych warunkach przy kawie pozwala na zwiększenie szans na akceptacje planu leczenia o 50%. Dlaczego?

Opiekun pacjenta jest najlepszą osobą w klinice, aby rozmawiać z pacjentem o jego doświadczeniach związanych ze stomatologią, o dentystach – jako ekspertach w swojej dziedzinie, ich hobby, szkoleniach, osobowości;  o kosztach i metodach płatności, o stomatologii w formie edukacji i informowaniu.

Poświęcenie pacjentowi czasu, którego dentysta zazwyczaj nie ma jest jak złoto, którego trudno nie dostrzec. Daje to bowiem rezultaty w postaci zwiększonego obrotu.

Aby dostać pracę jako TCO w Londynie nie trzeba tam być. Wystarczy skontaktować się z nami, mieć bardzo dobrą znajomość języka angielskiego, wiedzę stomatologiczną którą powinna posiadać każda asystentka stomatologiczna. Poza tym trzeba być osobą komunikatywną, łatwo nawiązywać znajomości, szybko się uczyć, z entuzjazmem mówić o stomatologii, być osobą empatyczną i nie bać się wyzwania 🙂

Zarobki TCO w Londynie są różne, zależą głównie od kliniki i od Twojego doświadczenia, ale szybko można udowodnić na co Cię stać, a wtedy jak to mówią tam.. „sky is the limit”

Praca ta daje ogromną satysfakcję, codzienne rozmowy z pacjentami uczą czegoś nowego, historie pacjentów bywają pełne emocji, a rozmowy pełne zwierzeń, czasem łez i śmiechu… A kiedy spotyka się pacjenta po roku leczenia, zmienionego na zawsze – dostaje się gęsią skórkę z emocji, a uśmiech sam się pojawia na twarzy i udziela się wszystkim dookoła. Serdecznie polecamy i zachęcamy do kontaktu po więcej szczegółów.