Stanowisko koordynatora stomatologicznego w Polsce jest jeszcze w powijakach, ale warto wiedzieć, że temat cieszył się zainteresowaniem na Ogólnopolskiej Konferencji Stomatologicznej w Toruniu. To była historyczna chwila, gdyż temat ten był podejmowany na forum w Polsce po raz pierwszy. Mam nadzieję, że to dopiero początek.

Jednym z powodów mojego powrotu z 12-letniej emigracji z UK do ojczyzny było pragnienie wprowadzenia na polski rynek fascynującego stanowiska w stomatologii, które nie tylko trzymało mnie tam przez ponad dekadę, ale również do dziś dzień powoduje wzruszenie i gęsią skórkę. To stanowisko „Treatment Coordinator”, czyli w skrócie „TCO” – a po polsku po prostu koordynator stomatologiczny spowodowało, że londyńska klinika w której pracowałam potroiła swoją wielkość w przeciągu 3 lat. Innowacyjny system obsługi klienta przeze mnie wprowadzony i udoskonalony został powielony w nowopowstających klinikach i z sukcesem działa do dziś.

Dlaczego jest to takie fascynujące?

Koordynator przeprowadza pierwszorazowe, darmowe konsultacje z pacjentami. Dzięki temu koordynator oszczędza dentyście czas, buduje więź z pacjentem, tworzy ekspercki wizerunek dentysty i kliniki, edukuje pacjentów, słucha ich życiowych historii, tłumaczy plany leczenia. W rezultacie zwiększa konwersję planów leczenia, satysfakcję pacjentów, wspiera zespół, podnosi jakość usług i zwiększa zyski całej kliniki.

Konsultacje i inne spotkania z pacjentami to tylko część jego obowiązków. Jest również zaangażowany w marketing i monitorowanie efektywności kliniki. Dzięki temu wiadomo dokładnie jakich pacjentów przywiodła dana kampania marketingowa, ile przyniosła zysku, jak efektywni są poszczególni dentyści, recepcjonistki i oczywiście sam koordynator.

Zainteresowany?

Pierwsze szkolenie odbędzie się we Włocławku 7 kwietnia. Możliwy wcześniejszy termin przy min. 6 chętnych. Dentyści, którzy przyjdą przynajmniej z jedną asystentką – mają uczestnictwo w szkoleniu GRATIS. Kliknij, aby nabyć BILET.

Do zobaczenia.

Angelika Wołkowyska