Mówi się, że ludzie nie uczą się i nie kupują od ludzi których nie lubią. W gabinecie edukacja i sprzedaż to codzienność. Zdaję sobie sprawę, że lekarze dentyści mogą nie tak o sobie myśleć –  jako o sprzedawcach, ale wszyscy nimi jesteśmy. Najmniej co sprzedajemy – to siebie.

Budowanie więzi z pacjentem to pierwszy krok procesu sprzedażowego usług stomatologicznych.

Czy wiecie, że w przeciągu pierwszych 15 sekund pacjent zdecydował już czy skorzysta w Twoich usług? To co zrobisz później nie ma tak naprawdę większego znaczenia. Pacjent wyczuwa czy jesteś obecny.. nie tylko ciałem, ale też duchem… czy naprawdę 100% słuchasz co ma do powiedzenia. A Ty?

Zadajesz pytania? Jakie? Zastanów się co wiesz o swoich pacjentach?

Jak się do nich zwracasz?

Słuchasz, żeby odpowiedzieć, czy żeby zrozumieć?

Twój pacjent nie kupuje produktów czy usług – ale korzyści. Np. kiedy pacjent kupuje wybielenie zębów, tak naprawdę kupuje efekt wybielonych zębów, które dają piękny uśmiech, większą pewność siebie, a co za tym idzie większy sukces w pracy, lepsze stosunki z partnerem, lepszą aparycję, czujemy się lepiej, zdrowiej, atrakcyjniej itd..Są to emocjonalne powody kupowania.

A Ty? Znasz powody kupowania swoich pacjentów?

Zapraszam wszystkich lekarzy dentystów na 2 dniowe, praktyczne warsztaty z etycznej sprzedaży usług stomatologicznych. Poznasz wszystkie kroki konieczne, aby odbyć konsultację z pacjentem zakończoną sukcesem. Budowanie więzi z pacjentem to tylko pierwszy z nich.

Zgłoś swoje zainteresowanie na wytworniazyskow@gmail.com