Ostatnio pisałam o kilku rzeczach ważnych z punktu widzenia pacjenta i jego obsługi w obecnej rzeczywistości. Dziś zrobiłam kilka wybiórczych telefonów do klinik, aby z ciekawości zobaczyć czy choćby odbiorą telefon, i niestety.. nie dosyć, że nikt nie odebrał to nawet nie było żadnej automatycznej wiadomości, aby mnie poinformować o czymkolwiek.

Wszyscy stomatolodzy są przejęci sytuacją.. a ja mówię – do roboty! Odbierać telefony moi drodzy! To Wasz przyszły chleb! Na samych awaryjnych nie wyjdzie się z kryzysu (no chyba że się mylę..). Wcześniej czy później zaczniecie pomagać również tym pacjentom, którzy nie zaliczają się do awaryjnych. I oby wcześniej niż później. Już dziś należy zadbać o to, aby było takich pacjentów jak najwiecej kiedy czas nadejdzie. A nadejdzie!

1. Automatyczna sekretarka to podstawa!

2. Jeśli klinika jest zamknięta to odbieraj telefony lub deleguj to wybranej osobie lub osobom. Jeśli nie płacisz nikomu wynagrodzenia w tej chwili za pracę zdalną to sam ten telefon powinieneś odbierać.

3. Pokaż, że dbasz o swoich pacjentów i zostań z nimi w kontakcie.

4. Nie anuluj wizyt – przekładaj na termin późniejszy. Łatwiej jest przesunąć instniejącą wizytę w grafiku niż umówić ją od nowa.

5. Rób listy pacjentów do których trzeba będzie się odezwać po otwarciu kliniki.

6. Zostaw miejsce w grafiku dla nowych pacjentów. Najlepiej początek i koniec dnia.

7. Nie zapomnij o e-mailach. Nie zostaw żadnego bez odpowiedzi. Odpowiadaj na bieżąco.

8. Masz czasu w nadmiarze? Może samodzielnie stwórz newslettera i zostań ze swoimi pacjentami w kontakcie w ten sposób. Możesz mieć oddzielną wersję dla zespołu, jeśli jest on większy.

Pozdrawiam serdecznie!